Darujte Vašim blízkym odpočinok, osvieženie, relaxáciu.


Thajská masáž je špeciálnym a výnimočným darčekom na narodeniny, rôzne výročia, meniny, na Valentína, alebo na Vianoce.

Darčeková poukážka

Masáže už od 14 EUR


...pri zakúpení permanentky poskytujeme ďalšie zľavy

Cenník masáží

História a filozofia thajskej masáže

Thajská masáž je terapeutická metóda z Ďalekého Východu s viac, ako dvetisíc-ročnou históriou. Korene thajskej masáže siahajú do Indie, a počas dlhých stáročí spojením s čínskou akupresúrou a budhistickou filozofou sa vytvorila jej dnešná forma.

historia thajskej masaze

"V zdravom tele zdravý duch"

Toto často spomínané porekadlo v prípade thajskej masáže má zvýšenú aktualitu. Podľa tradičných filozofií z Ďalekého Východu je telesná a duševná rovnováha človeka nevyhnutná k zdravému fungovaniu ľudského organizmu. Ak je človek zdravý, životná energia prúdi bez prekážky po meridiánoch.

Thajská masáž, založená na starovekých tradíciách, sa výrazne odlišuje od európskych masážnych metód. Jej základ tvorí koncepcia sústavu energetických dráh, ktoré neviditeľne zahaľujú celé ľudské telo. Jej hlavným cieľom je zabezpečiť voľné prúdenie energie, zbavenie bolesti a strnulosti, zabezpečenie pružnosti, ohybnosti a uvoľneného stavu tela naťahovaním svalstva, stláčaním akupresúrnych bodov, a pomocou rôznych telesných polôh.

Výsledkom thajskej masáže je dosiahnutie energetickej rovnováhy tela a aktivácia samoliečebných mechanizmov.

Jej zvláštnosťou je, že thajské masérky okrem svojich prstov používajú počas masáži aj záhlavia rúk, lakte, kolená aj nohy. Mimoriadnu účinnosť masáže zvyšujú špeciálnym vyťahovaním, vypráskaním rôznych častí tela.

Thajská masáž zvyšuje obranyschopnosť organizmu, priaznivo pôsobí pri poruchách spánku, nervozite, zabezpečuje uvoľnenie napätia, zníženie bolesti. Stimuluje fungovanie krvného a lymfatického obehu. Lymfa odvádza z tela produkty metabolizmu. Lymfatický systém má významnú funkciu z hľadiska imunitného systému. Zrýchlením krvného obehu sa dostáva do organizmu viac kyslíka, čím sa cítime oddychnutým, uvoľneným. Zrýchlením lymfatického a krvného obehu sa toxické látky rýchlejšie odstraňujú z organizmu (pomocou konzumácie dostatočného množstva tekutiny môžeme zvyšovať účinnosť tejto funkcie). Thajská masáž má dokázaný priaznivý účinok aj na utíšenie bolesti, vďaka jej akupresúrnym účinkom, a uvoľnením endorfínu počas relaxácie.

Thajská masáž sa od ostatných metód odlišuje aj tým, že je takzvanou suchou masážou, to znamená, že oproti ostatným metódam sa pri thajskej masáži nepoužívajú masážne oleje. Popri určitých problémoch a ťažkostiach masérka používa masážny krém.

Thajská masáž je teda zároveň uvoľňujúca aj stimulujúca procedúra. Masáž sa vykonáva na zemi položenom matraci, v ľahkom, pohodlnom oblečení, po ležiačky a v sedacích polohách. Na dosiahnutie dokonalého uvoľnenia a relaxácie masáž prebieha v polotme, popri jemnej hudbe.